Τώρα είναι 21 Αύγ 2018

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 20 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα 1 2 »
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 26 Σεπ 2014 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: yamaha yzf250
Μετά από αποχη δυο χρόνων από τις χωματερές βολτες λόγο δουλειας και λόγο ότι ο ΤΕΟ με παράτησε και πήγε στη Μυτηλινη,χαχαχαχαχαχα..... αποφασισα να ξεκινήσω πάλι τις εξωρμισεις με δυο ρόδες μιας και τα δυο χρονια αποχής μου ασχολούμαι με τα 4χ4.
Αυτή τη φορά δε θα ασχοληθώ με κατσίκι μηχανάκι αλλά με κάτι που μπορώ να χρησιμοποιω και καθημερινά.θέλω λοιπόν τη γνώμη σας γιατί είμαι ανάμεσα σε δυο μηχανάκια και δεν μπορώ να αποφασίσω....
Bmw f800gs η ktm 990 adv;;;;;;

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Dirt-Bike.gr Racing Team Member
Άβαταρ μέλους

Moto: ΚΤΜ EXC250 SIX DAYS 17
990 αβλεπη :handgestures-thumbup:

ΟΣΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΣΤΕΦΑΝΩΝΟΝΤΑΙ» [Ο Θεμιστοκλής, προς τους άτολμους και, λόγω της ατολμίας, πολλά προφασιζόμενους, νομιζόμενους, ηγέτες, πριν από τη νικηφόρα ναυμαχία της Σαλαμίνας] https://www.facebook.com/Jimaras-riding ... 417307099/" onclick="window.open(this.href);return false;

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: HUSQVARNA 300
990 μονο...... :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: Husaberg FE 400
990 σιγουρα καλυτερο απο το f800 σε ολα πλην ενος.
την καθημερινη μετακινηση. αν το θες δηλαδη για τα πηγαινε-ελα στη δουλεια και μπλεκεις σε κινηση τοτε ισως το f800 να σε βολεψει καλυτερα απο αποψη καταναλωσης και θερμοκρασιας κινητηρα.
κατα τα αλλα το 990 για εμενα δεν εχει αντιπαλο στην κατηγορια του.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: ktm -530
bmw- 800 :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: tiger-800, :handgestures-thumbup: fadastiko k dokimasmeno :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: 990 ine kalo na ginis filos me to mastora

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Έχω ακούσει και για το bmw οτι είναι ευπαθη και όχι σε περιφερειακα όπως το 990 και γι αυτό προβληματιζομαι.επίσης το παραπανω γκάζι το θέλω και γι αυτο είμαι σε δίλημμα όσο κι αν μ αρέσει το bmw

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: GG 300, CCM 404 E
Αν παίζεις πιο πολύ χώμα πάρε 690, f 650 dakar, tenere 660, 640 klp.

Αν θέλεις γκαζια στην εθνική τότε πάρε 2κύλινδρο. Αλλά με τα χωμάτινα πάνω από 130-140 δεν πας γιατί δεν μενει τακούνι για τακούνι.

Aν το θες για μεγάλα ταξίδια + χώμα τότε πάρε αυτά που λες και τα δυο καλά είναι απλά πρόσεξε να βρεις κάποιο καθαρό γιατί και τα δυο έχουν τα θεματάκια τους.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: ΥΑΜΑΗΑ
Κάνε υπομονή λίγο ρε :hand: επιστρέφω όπου να ναι ;) που πας να μπλέξεις με την ασφαλτο :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 27 Σεπ 2014 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

ΤΕΟ έγραψε:
Κάνε υπομονή λίγο ρε :hand: επιστρέφω όπου να ναι ;) που πας να μπλέξεις με την ασφαλτο :lol: :lol: :lol:
Αφού ξέρεις πως η Αθήνα είναι η κατάρα του εντουρο.θα παρω ένα μηχανάκι να τ αφήσω Σέρρες μου φαίνεται.
Στο θέμα μας.....η αλήθεια είναι πως γέρνω προς το ktm.μένει μονό να τα οδηγήσω και τα δυο για να καταλήξω τελικα

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: YAMAHA YZ 125
YAMAHA WRF 250 ...............Οπως θα σου πρότεινε το φιλαράκι σου ο ΤΕΟ ..........

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

ARISPEED έγραψε:
YAMAHA WRF 250 ...............Οπως θα σου πρότεινε το φιλαράκι σου ο ΤΕΟ ..........
Καλά τα λες φιλε Άρη αλλά αυτο δεν είναι για καθημερινή χρήση.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: husqvarna te250 2015
εγω αν επερνα μεγαλη μηχανη θα επερνα 690 enduro r ktm, απροβληματιστο, παει χωμα πολυ καλα και ενδεικνυται για ταξιδια που περιεχουν αρκετες χωματινες διαδρομες,, ενταξει για να πας ευρωπη δεν κανει. αλλα για καθε μερα κανει.
επισης εκεινο το 990 καιει σαν 2λιτρο αμαξι, ελεος.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Σεπ 2014 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: YAMAHA WR250F
Το υπέρτατο on-off μηχανάκι είναι το 990 ΑΝ το αντέχει η τσέπη σου γιατί για καθημερινή μετακίνηση το κόστος συντήρησης είναι μεγάλο

Μετά πας σε αυτά που είπε ο kordix

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 28 Σεπ 2014 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: YAMAHA YZ 125
Πάνος ..........
ενα DRZ 400 σούπεγμοτάγ ΣΜ κ ενα εντούράκι 250 για την παρέα .............. :handgestures-thumbup:

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Σεπ 2014 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: BMW F800GS- αγελαδιτσα vs κατσικακια !
Φίλε μου καλησπέρα ! Λοιπόν αυτή την στιγμή έχω το f800gs αλλα πριν ειχα το 990 το απλό όχι το R

Από την στιγμή που το θές για καθημερινή χρηση ΑΒΛΕΠΙ το 800αρι... Και εξηγούμαι.

1ον ο κινητήρας του 800 ναι μεν ειναι πολυ πιο ηπιος απο του 990, δεν εχει κανενα ξεσπασμα οπως του 990 που απο τις 5000 στροφες και πάνω τρελενεται , αλλα ειναι ηλεκτρικος και ΔΕΝ σκορταρει με τιποτα . οποτε ειναι πιο βολικος..

2ον το 990 οπως ειπε και ο φίλος παραπανω, καιει ανετα 10λτ/100 μεσα στην πολη μπορει και λιγο παραπάνω, ενώ το 800 μετρήσεις μόνο πόλης έχει κατω απο 6... γυρω στα 5,7-5.8λτ/100 βλεπω

3ον σε θερμοκρασια κινητήρα μπορώ να πω οτι δεν υπαρχουν μεγάλες διαφορες. και στα δυο, ειδικα καλοκαιρι, θα καταλαβεις εντονη ζεστη απο την δεξια μεριά, αλλα στο 800 δεν σε πιανει η καρδια σου τοσο πολύ, για δεν ακούς το βεντιλατέρ να είναι μόνιμα αναμμένο.

Τώρα επίσης για το χώμα αν δεν είσαι ο SALA, και παλι το 800 ειναι "καλυτερο" , ή μάλλον πιο ευκολο θα ελεγα, κυρίως λόγω κινητήρα και επειτα λόγω πιο ήπιων ρυθμίσεων στις αναρτήσεις ,οχι σουμιέδες απλα όσο πρέπει ( αν και στο 990 θα βρεις πως θες το στησιμο αφου εισαι πλήρως ρυθμιζόμενος μπρος-πίσω)

τώρα για την ασφαλτο ναι το 990 ειναι καλύτερο αλλα μιας και μπορεις να εκμεταλευτεις την δύναμη, αλλα εγώ μετα την προσθήκη στο μπροστινό προοδευτικων ελατηρίων hyperpro μπορώ να σου πω οτι δεν μου λείπει τίποτα στο στήσιμο απο το 990 , και μια μεση καταναλωση 4,2-4,3 σε βολτες χώρις να πηγαινεις ήρεμα, σε σχέση με τα 7,5 + του ΚΤΜ απλα ευχαριστιέμαι χιλιόμετρα.

Οτι άλλο θες ρωτάς :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:

Κορυφή
Τελευταίες δημοσιεύσεις πριν από:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 20 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα 1 2 »

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: 

Δημιουργήθηκε από phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com