Τώρα είναι 18 Αύγ 2018

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 92 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα « 13 4 5 6 7 »
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 13 Φεβ 2018 
Χωρίς σύνδεση

Moto: CRF250R Ahola
Berg έγραψε:
club333 έγραψε:

αυτές τις εξυπνάδες να τις πείτε σε όσους(πάνω από 10)άφησαν τα μηχανάκια τους επειδή χάλασαν να "διανυκτερεύσουν" στο ποτάμι και έφυγαν όπως νάναι... και εγώ το πέρασα το ποτάμι αλλά είπαμε να σκεφτόμαστε λίγο και τους άλλους...
Κοίτα να δεις με ξέρεις πολύ καλά και δεν γράφω "εξυπνάδες" για να πικάρω κανένα. Το σχόλιο ήταν γιατί αν γράφουμε εδώ 50-100 άτομα θα υπάρχουν 50 - 100 διαφορετικές γνώμες για το πως θέλουμε τις βόλτες.

Όσο για τα μηχανάκια που χάλασαν με στεναχωρεί το ίδιο και κανένας δεν θέλει να βρεθεί σε αυτή την θέση. Το ότι η διοργάνωση φάνηκε λίγη το έχουμε διαπιστώσει όλοι όσοι πήγαμε.
Επειδή σε ξέρω και με ξέρεις...
η συζήτηση γέρνει προς την αστεία πλευρά και ο κόσμος που δεν ήταν εκεί διαβάζει για άντρες,διαβάζει για έμπειρους με τα απαραίτητα εργαλεία και μην πω τι άλλο...εγώ ΔΕΝ έγραψα ποτέ πως την θέλω την βόλτα,απλά τόνισα τις ελλείψεις της οργάνωσης.
Ρε Πάρη εμείς στα μέρη μας όταν βρέχει ξέρουμε απ έξω ποιά μονοπάτια θα ανεβαίνουν ποιά όχι που θα γλυστράει κλπ και χαράζουμε την ανάλογη πορεία στην βόλτα.Στην Τρίπολη δεν το είδα αυτό.Από την Κυριακή το βράδυ ακούω ότι τι να κάνουμε που φούσκωσε το ποτάμι και όποιος ήξερε εντούρο πέρασε...εντάξει λοιπόν σταματάω και πείτε στα νέα παιδιά που μας διαβάζουν ότι στις βόλτες πρέπει να πηγαίνουν μόνο οι σούπερ ντούπερ φίρμες και οι άσχετοι στους αγώνες...άντε γιατί το κουράσαμε

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: crf 250
Θέλω να σας θέσω ενα ερώτημα
Τι προτιμάτε 3 βολτες το χρόνο άρτια
οργανωμένες η 20 με κάποιες ελλείψεις;
Το ίδιο ερώτημα ισχύει κ για αγώνες
Προσωπικά προτιμώ 20 βολτες η αγώνες
κ ας μην ειναι όλα τελεια κ να έχω την ευχέρεια
να επιλέξω που θα παω

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

club333 έγραψε:
Berg έγραψε:

Κοίτα βασικά ένα Enduro όχι πολλών χιλιομέτρων 5-10 ή 180-200, με υγρό χώμα προς στεγνό με λάσπη, με προσωπική σκούπα ο καθένας, καντίνα με freddo, σουβλάκια για χορτοφάγους και λουκάνικα αγριογούρουνου, με θερμοκρασία -5 ή και 42+ καλά είναι και να μας πληρώνει η λέσχη 15-20 ευρώ. Αν έχει και κορίτσια με ομπρέλες στην εκκίνηση ακόμα καλύτερα.

Αν βρει κάποιος άκρη με το τι θέλει ο καθένας πείτε μου :-D :-D :-D :-D :-D
αυτές τις εξυπνάδες να τις πείτε σε όσους(πάνω από 10)άφησαν τα μηχανάκια τους επειδή χάλασαν να "διανυκτερεύσουν" στο ποτάμι και έφυγαν όπως νάναι...
και εγώ το πέρασα το ποτάμι αλλά είπαμε να σκεφτόμαστε λίγο και τους άλλους...
Κοίτα φίλε... άσε τις εξυπνάδες εσύ και κοίτα για ποιο λόγο έγινε η παράθεση με το σχόλιο του dtlssm περί τριαλ ρειντ...και όταν κάνεις σχόλια του τύπου IQ μπορούμε να κάνουμε μια μέτρηση..
Τώρα για τους υπόλοιπους που διαδίδουν ράδιο αρβύλα ειδήσεις καλό είναι να τα μαζέψουν λίγο... σε λίγο θα μας πείτε ότι γυρίζεται το survival στη Τρίπολη

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 14 Φεβ 2018 
Χωρίς σύνδεση

ENTOURING MOTO CLUB έγραψε:
club333 έγραψε:

αυτές τις εξυπνάδες να τις πείτε σε όσους(πάνω από 10)άφησαν τα μηχανάκια τους επειδή χάλασαν να "διανυκτερεύσουν" στο ποτάμι και έφυγαν όπως νάναι...
και εγώ το πέρασα το ποτάμι αλλά είπαμε να σκεφτόμαστε λίγο και τους άλλους...
Κοίτα φίλε... άσε τις εξυπνάδες εσύ και κοίτα για ποιο λόγο έγινε η παράθεση με το σχόλιο του dtlssm περί τριαλ ρειντ...και όταν κάνεις σχόλια του τύπου IQ μπορούμε να κάνουμε μια μέτρηση..
Τώρα για τους υπόλοιπους που διαδίδουν ράδιο αρβύλα ειδήσεις καλό είναι να τα μαζέψουν λίγο... σε λίγο θα μας πείτε ότι γυρίζεται το survival στη Τρίπολη
Αν και δεν έχω καταλάβει τα κίνητρα του σχόλιου σας αγαπητοί ούτε και τα περί IQ,όπως είπα και παραπάνω το κουράσαμε το θέμα.
Οσοι πιστεύετε ότι δεν έγινε και τίποτα,μπράβο σας καλώς το πιστεύετε.
Αντε να πάμε στην επόμενη κι ο Θεός βοηθός πιά.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: μοτο
Στρατο καλημερα... (club 333 ) ποια λεσχη ηταν ο διοργανωτης της βολτας ?.............

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: KTM EXC 300
JOHNY2 έγραψε:
Στρατο καλημερα... (club 333 ) ποια λεσχη ηταν ο διοργανωτης της βολτας ?.............
Τι σχεση εχει η λεσχη JOHNY2, αυτα που διαβασαμε απο ανθρωπους που πηγαν καταλαβαμε οτι η οργανωτες ηταν απων. Έκαναν μια αρπαχτη και αυτό ήταν, στο φορουμ δεν διαβασαμε τιποτα απο τον οργανωτη 0 πληροφοριση γιατι να το κουραζουμε το θεμα?

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

JOHNY2 έγραψε:
Δεν ξέρω φίλε.Εγώ και η παρέα μου είδαμε την ανακοίνωση στο φβ του Enduro Rides Archadia και πήγαμε...

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Αρα κακως αναφερεις ποιο πριν ( η λεσχη ) χωρις να την ονομαζεις .. και δεν αναφερθηκε μονο απο εσενα...

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

JOHNY2 έγραψε:
Αρα κακως αναφερεις ποιο πριν ( η λεσχη ) χωρις να την ονομαζεις .. και δεν αναφερθηκε μονο απο εσενα...
Φίλε είσαι της λέσχης? εισαι απο τους οργανωτες της βολτας?

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

ποιας λεσχης ? τιποτα απο τα δυο

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JOHNY2 την 14 Φεβ 2018, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

JOHNY2 έγραψε:
Μαλλον μας κανεις πλακα, δες τι εγραψες

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

ξερω πολυ καλα τι εγραψα ... οπως και τι ρωτησα τον Στρατο ...

Κορυφή
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκδηλώσεις Enduro
Χωρίς σύνδεση

club333 έγραψε:
Παρ όλα αυτά στον τερματισμό είδα μόνο χαμόγελα.Το τεραίν και ο καιρός βοήθησαν όσο μπορούσαν.Η λέσχη όμως όχι και λυπάμαι για αυτό.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Σας διαβάζω και σαν πολύ νέος στο χώρο και υποψήφιος συμμετέχοντας εν καιρώ σε αντίστοιχες διοργανώσεις, θα μου επιτρέψετε ΑΝ χωράει κι εμένα η άποψή μου να την καταθέσω:

Σε όλα τα αθλήματα υπάρχει ο πρωταθλητισμός, οι σπόνσορες, η αφοσίωση, οι θυσίες κι απ την άλλη ο ερασιτέχνης, ο χομπίστας... Αν δεν κάνω λάθος (χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν σας) χομπίστες είστε/είμαστε εδώ μέσα?

Χώρια λοιπόν της επικινδυνότητας της διαδρομής λόγω καιρικών συνθηκών, μηχανάκια έμειναν λέει μέσα σ ένα ποτάμι, άνθρωποι βούτηξαν με τις στολές τους να ξεπλυθούν σε αυτό και τώρα 10-20 χαρακτήρες (κάποιοι γνωστοί μεταξύ τους) ''τσακώνονται'' σ ένα φόρουμ για το ποιος φταίει ή αν τελικά αυτή είναι η φύση του εντούρο.

Μα αν ήταν φίλοι μου η φύση του εντούρο η καταστροφή του εξοπλισμού ... φαντάζομαι ότι κάτι άλλο θα είχατε επιλέξει για άθλημα.
Εδώ σε πρωταθλήματα που έχω παρατηρήσει (σε διάφορα μηχανοκίνητα σπορ-και σε εντούρο) οι ειδικές αλλάζουν για παρόμοιους λόγους.

Και ναι, σίγουρα. Κάποιοι πιο σκληροπυρηνικοί από δω μέσα το ''είχαν'' το ποτάμι (και το κάθε ποτάμι). Το ευχαριστήθηκαν όμως? Η απλά το πέρασαν σφίγγοντας τα δόντια για το τι θα έχουν να αντιμετωπίσουν την επόμενη μέρα? Πόσο τελικά θα κοστίσει ένα πέρασμα από ποτάμι? Πχ αξίζουν 1000€ για να πεις ότι ναι, το πέρασα?
Ή ακόμα χειρότερα(και πιθανότερα) ... αξίζουν 1000€ για να πεις ότι πήγα, μας ''σπρώξανε'' στο βούρκο...πήρα τα @@@ μου, έμεινα μες στη μέση και τώρα πρέπει να μαζέψω τα κομμάτια μου και να δω πότε σκατά θα το φτιάξω για να ξαναφχαριστηθώ καμιά χομπίστικη εντουράδα?
Γιατί κακά τα ψέματα. Ένας αγώνας σε πεισμώνει, σε γεμίζει αδρεναλίνη και πολλές φορές δεν σκέφτεσαι σωστά. Υπό Κ.Σ. κανένας φαντάζομαι δεν θα πήγαινε να χώσει το μηχανάκι του σε τέτοια δοκιμασία...

Εδώ λοιπόν για μένα είναι το κρίσιμο σημείο όπου σαφώς και θα έπρεπε να είχε βασιλέψει η λογική του διοργανωτή και να είχε φροντίσει να προστατέψει τους συμμετέχοντες έστω με εναλλακτικά περάσματα. Να έχει ενημερώσει ότι υπάρχουν σημεία τα οποία μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα στον εξοπλισμό.
Και πάλι αγώνας θα γινόταν και πάλι ο καλύτερος θα ήταν πρώτος. Και πάλι όλοι θα είχατε κάνει μία ωραία, γρήγορη και ανταγωνιστική εντουράδα.

Βέβαια όπως είπα και στη αρχή είμαι φρέσκος και μπορεί απλά να λέω λαλακίες.
Και σ ότι με αφορά προσωπικά, επειδή έχω κι άλλο χόμπι (που σημαίνει ότι γεμίζω κι άλλο κουμπαρά) τέτοιους αγώνες/διοργανώσεις θα φροντίσω όσο μπορώ να τους αποφεύγω.
Άμα γίνω πλούσιος...ψυχή δόξα το Θεό έχω. Και σε ποτάμια και σε θάλασσες θα πάω.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: gg250
Όλο γκρίνια και ανάθεση ευθυνών.

Πόσο μυαλό θέλει για να καταλάβεις ότι : μιά "άπειρη" σε βόλτες οργάνωση, σε ένα "αγνωστο" σχετικά τεραίν, με δεδομένα "δύσκολες" καιρικές συνθήκες και κάποια απόσταση ΕΙΝΑΙ ΡΙΣΚΟ προσωπικό. Μπορεί από ένα φιάσκο να είναι βόλτα αποκάλυψη. Μπορεί να γελάς με τα προβλήματα αλλά και να κλάψεις με μαύρο δάκρυ. Ε και;

ΕΣΥ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΕΣ :hand:

Κορυφή
Τελευταίες δημοσιεύσεις πριν από:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 92 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα « 13 4 5 6 7 »

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: mantaktm και 3 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: 

Δημιουργήθηκε από phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com