Τώρα είναι 23 Οκτ 2018, 22:23

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 18 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα « 1 2
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Ιούλ 2018, 08:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Μάνος έγραψε:
Εγχείριση θα την αποφύγω όσο μπορώ. Φίλος έκανε και δεν επανήλθε ποτέ. Δεν ξέρω... δεν πιστεύω οτι θα μπορέσει να με βοηθήσει πολύ....
Γιατί το λες αυτό ; Δεν ξέρω τι έπαθε ο φίλος σου αλλά αυτά τα χειρουργία είναι τυπική διαδικασία και έχουν μεγάλο ποσοστό επιτυχίας και εκπληκτική αποκατάσταση. Εγώ το έκανα και έγινα περδίκι.

Ούτε το να αποφύγεις το χειρουργείο έχει νόημα γιατί όσο αφήνεις το γόνατο χωρίς χιαστί τόσο χειρότερο γίνεται μιας και η αστάθεια τρίβει την άρθρωση. Αν έχεις σκοπό να το κάνεις θα πρέπει να το κάνεις τώρα. Οχι όταν κάνεις αθροίτιδα και πλέον θα είναι αργά.

Θα σε συμβούλευα να δεις ένα καλό ορθοπεδικό να σε συμβουλέψει. Αν θες σου στέλνω με πμ αυτόν που μόνταρε εμένα που μου τον πρότειναν εμένα άλλοι μοτοκροσάδες. Πρέπει να έχει φτιάξει πενήντα χιλιάδες γόνατα. Αξίζει να πας έστω για να τον ακούσεις.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Ιούλ 2018, 12:32 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Άβαταρ μέλους

Moto: BETA 250 RR
Στο αριστερό γόνατο εχω ολική ρήξη πρόσθιου χιαστού, μερική πλάγιου και μηνίσκου από το 2007.
Γυμναζω φουλ τετρακέφαλους.
Μόνο στο αριστερό φοράω knee brace που ούτε το νιώθω σε σχέση με την απλή επιγονατίδα που φοράω στο δεξί.

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 16 Ιούλ 2018, 13:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: BMW F800GS , Husqvarna TE300, Yamaha TTR 250
break έγραψε:
Μάνος έγραψε:
Εγχείριση θα την αποφύγω όσο μπορώ. Φίλος έκανε και δεν επανήλθε ποτέ. Δεν ξέρω... δεν πιστεύω οτι θα μπορέσει να με βοηθήσει πολύ....
Γιατί το λες αυτό ; Δεν ξέρω τι έπαθε ο φίλος σου αλλά αυτά τα χειρουργία είναι τυπική διαδικασία και έχουν μεγάλο ποσοστό επιτυχίας και εκπληκτική αποκατάσταση. Εγώ το έκανα και έγινα περδίκι.

Ούτε το να αποφύγεις το χειρουργείο έχει νόημα γιατί όσο αφήνεις το γόνατο χωρίς χιαστί τόσο χειρότερο γίνεται μιας και η αστάθεια τρίβει την άρθρωση. Αν έχεις σκοπό να το κάνεις θα πρέπει να το κάνεις τώρα. Οχι όταν κάνεις αθροίτιδα και πλέον θα είναι αργά.

Θα σε συμβούλευα να δεις ένα καλό ορθοπεδικό να σε συμβουλέψει. Αν θες σου στέλνω με πμ αυτόν που μόνταρε εμένα που μου τον πρότειναν εμένα άλλοι μοτοκροσάδες. Πρέπει να έχει φτιάξει πενήντα χιλιάδες γόνατα. Αξίζει να πας έστω για να τον ακούσεις.

Και ο δικός μου ορθοπεδικός συνιστα επέμβαση.
Όχι μονον αλλά και φίλος ορθοπεδικός και εντουράς συνιστά το ίδιο.
Απλά είμαι επιφυλακτικός στο θέμα.
(Έχω βαρεθεί κιόλας τα νοσοκομεία και τις εντατικές τα τελευταία 6 χρόνια. Όχι για το γόνατο , αλλά για θέματα καρδιολογικά. Όμως πραγματικά έχω βαρεθεί την συναναστροφή με τους γιατρούς. Οι νοσοκόμες απο την άλλη... χμμμμμ λες να το ξανασκεφτώ ;;;;; :D )

Ο φίλος που ανέφερα έκανε την επέμβαση. Για περπάτημα δεν έχει πρόβλημα, απλά για παραπάνω ... δεν ! Δεν ασχολείται βέβαια με παραπάνω ;)

Κορυφή
Τελευταίες δημοσιεύσεις πριν από:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 18 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στη σελίδα « 1 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: 

Δημιουργήθηκε από phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com