Τώρα είναι 16 Αύγ 2018

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 29 Ιαν 2018 
Χωρίς σύνδεση

Kαλησπερα ετυχε μια καλη περιπτωση και μιας και εχω μερακι ειπα να το ψαξω λιγο παραπανω το θεμα. Εχει βρεθει ενα sx125 2009 και ειναι για τον μικρο μου αδερφο το παιδι που το ειχε φαινεται δεν το αγαπουσε και πολυ το αθλημα και το ειχε στο μαυρο χαλι! Ειχε ραγισμενο/σπασμενο πιστονι αυριο περιμενω φωτο κυλινδρου. Η τιμη θα προσπαθησω να παει στα 900 ευρο. Τωρα η ερωτηση ειναι η εξης, να το κανω ολο rebuild μηχανικα αξιζει? Σιγουρα αλυσιδες κ ακτινες θελουν αλλαγμα αλλα τι αλλο να εχω στο μυαλο μου? Απο μηχανικες γνωσεις ειμαστε πληρεις επισης! Ποσο πιστευεται να βγει το μαλλι? Απο μεταπωληση μετα πως πανε?
Παραθετω αγγελια
https://www.car.gr/12444715-ktm-125-sx" onclick="window.open(this.href);return false;

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: KTM EXC 200 1999
Μονο το μοτερ θα σου παει 750 με 1000 ευρω αν θελει κυλινδρο

Τα υπολοιπα περιφεριακα κανενα 500 με 800 ευρω

Αξίζει?

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: crf 450
Εγω φίλε στην θέση σου θα προσπαθούσα να δω αναλυτικά τι αναλώσιμα θα χρειαστεί. Γιατί αν με την μια θες μπιέλα, κύλινδρο, πιστόνι, βάλε και φλάτζες και αναλώσιμα κλπ θα πάει σίγουρα κανα 600-800αρι(δεν ξερω ΚΤΜ τι τιμες παιζουν). Μπορει όμως να είνα πιο απλά τα πράγματα, να μην θέλει πχ ούτε μπιέλα, και να θέλει απλά ένα γυάλισμα ο κύλινδρος και ένα πιστονάκι και να την βγάλεις με 200 ευρω.

Δες χοντρικά τι θα χρειαστεί και μετά κρίνεις ανάλογα. Επίσης μετράει και τι σκοπο εχει ο bro. Γιατι αν θέλει να το παντρευτει το φτιάχνετε με κανα 800 και το εχει καινούργιο στην συνεχεια..

Υ.Γ. Αν το παρεις, για τα ανταλλακτικα ψάξου καλά και μέσα και έξω γιατι μερικοί δεν ξέρουν τι ζητάνε.

:greetings-waveyellow:

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Εψαξα μεσα ολα αλλαγμα πιστονι στροφαλο μπιελα ρουλεμαν φλατζες κ τσιμουχες θα βγουν γυρω στα 600ευρα. Και με συμαζεμα δεξια αριστερα θα παει στα 1000 αλλα αξιζει?

Κορυφή
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: YZ250 LC
Αν το φτιάχνεις μονος σου οπως είπες, συμφέρει! Μπορεί να δώσεις τα ίδια με ενα άλλο που θα ειναι λειτουργικό, αλλα σε αυτή την περίπτωση θα ξέρεις οτι το έχεις καινούριο..!
Σιγουρέψου οτι αρχικά εστω δεν θέλει κύλινδρο γιατι ειναι ενα 180άρι επιπλέον.. ;)
Εγώ στα βγάζω 600Ε όλα μαζι (πλήν κυλίνδρου), αν εισαι παιδί που το ψάχνεις.. :handgestures-thumbup:

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Ιαν 2018 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: 2017 RR 300
geormpal έγραψε:
...Σιγουρέψου οτι αρχικά εστω δεν θέλει κύλινδρο γιατι ειναι ενα 180άρι επιπλέον.. ;)
Ο κύλινδρος από παπί θα είναι ή εννοείς επισκευή του?

Επίσης αν αυτά...
Dinos_1998 έγραψε:
.. πιστονι στροφαλο μπιελα ρουλεμαν φλατζες κ τσιμουχες θα βγουν γυρω στα 600ευρα
όντως κοστίζουν τόσο, μάλλον θα πρέπει να ψάξεις στην αγορά εκτός OEM....

[ img ]

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 30 Ιαν 2018 
Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: YZ250 LC
SLabrou έγραψε:
geormpal έγραψε:
...Σιγουρέψου οτι αρχικά εστω δεν θέλει κύλινδρο γιατι ειναι ενα 180άρι επιπλέον.. ;)
Ο κύλινδρος από παπί θα είναι ή εννοείς επισκευή του?
Επισκευή (150) ή μεταχειρισμένο..
Βρίσκεις εβγαινε μεχρι το '13.

Ενταξει Σωτήρη εικονικές ειναι οι τιμές, αλλα δεν θα βγει παραπάνω απο 600άρι (πλήν αναρτήσεων). Δεν ξέρω αν συμφέρει ειδικά για ΜΧ μηχανάκι. Το έχω κάνει κ δεν θα το ξαναέκανα! :handgestures-thumbup: :greetings-waveyellow:

Κορυφή
Τελευταίες δημοσιεύσεις πριν από:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Mike_16v και 6 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: