Τώρα είναι 24 Σεπ 2018

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κούραση καρπών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 23 Ιαν 2018 
Χωρίς σύνδεση

Moto: KTM 350 EXC-F 6DAYS
Καλησπέρα, επειδή δουλεύουμε συχνά πέτρα, οι ώρες στην μηχανή είναι περιορισμένες (εκτός την ημέρα της βόλτας) έχω θέμα με τα χέρια.. Φτάνω σε σημείο να κουράζονται πολλές φορές αρκετά γρήγορα και να μην έχω κουράγιο να δουλέψω συμπλέκτη με αποτέλεσμα λάθος γυρισμό, σβησίματα κλπ φυσικά μετά από λίγο όλα καλά, αλλά όταν έχεις 1 χιλιόμετρο κοπάνημα και κάθε 10 λεπτά σταματάς είναι κάπως.. Υπάρχει κάποιος τρόπος να προπονηθούν αυτά τα σημεία;

Κορυφή
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κούραση καρπών
Χωρίς σύνδεση
Number #1
Άβαταρ μέλους

Moto: ΒΕΤΑ 300
PanagiotisP έγραψε:
Καλησπέρα, επειδή δουλεύουμε συχνά πέτρα, οι ώρες στην μηχανή είναι περιορισμένες (εκτός την ημέρα της βόλτας) έχω θέμα με τα χέρια.. Φτάνω σε σημείο να κουράζονται πολλές φορές αρκετά γρήγορα και να μην έχω κουράγιο να δουλέψω συμπλέκτη με αποτέλεσμα λάθος γυρισμό, σβησίματα κλπ φυσικά μετά από λίγο όλα καλά, αλλά όταν έχεις 1 χιλιόμετρο κοπάνημα και κάθε 10 λεπτά σταματάς είναι κάπως.. Υπάρχει κάποιος τρόπος να προπονηθούν αυτά τα σημεία;

Δοκίμασε powerball, αν δεν εχεις χρόνο για gym.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: HONDA CREF250R
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΙΚΗ(συνφονω με ANDREA)ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ,ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΣΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΡΥΘΜΟ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΓΙΑ να ΜΠΟΡΕΣΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ ΡΥΘΜΟ ΩΣΤΕ ΤΑ ΑΚΡΑ ΝΑ ΑΙΜΑΤΟΝΩΝΤΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑΑ( ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ)ΕΠΙΣΗΣ παρε ΜΙΑ ΑΣΠΙΡΙΝΗ (ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ηγειας ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ)πριν την βολτα θα σου φοηθησει γιατι αρεωνει το αιμα και κανει καλυτερη κυκλοφορια.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΑΡΚΕΤΑ.
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ!!!!!!!!

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Dirt-Bike.gr Racing Team Member
Άβαταρ μέλους

Moto: ΚΤΜ EXC250 SIX DAYS 17
Άλλαξε την στάση του σώματος στο μηχανάκι
Μην οδηγάς με τα χέρια
Οδηγά με την μέση
Σφίγγεσαι υπερβολικά χώρις λόγο
Αυτά

ΟΣΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΣΤΕΦΑΝΩΝΟΝΤΑΙ» [Ο Θεμιστοκλής, προς τους άτολμους και, λόγω της ατολμίας, πολλά προφασιζόμενους, νομιζόμενους, ηγέτες, πριν από τη νικηφόρα ναυμαχία της Σαλαμίνας] https://www.facebook.com/Jimaras-riding ... 417307099/" onclick="window.open(this.href);return false;

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση

Moto: KTM 350 EXC-F 6DAYS
andreasds έγραψε:
Δοκίμασε powerball, αν δεν εχεις χρόνο για gym.
Χρόνος για γυμναστήριο ούτε για αστείο καμία εποχή. Παλιότερα είχα ένα εργαλείο με λαβές σαν πένσα και μπροστά είχε στρόγγυλο ελατήριο (κάτι σαν θραύστης καρυδιών) και πιστεύω θα με βοηθούσε αν το έβρισκα.. αλλα που.
monster-shop έγραψε:
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΙΚΗ(συνφονω με ANDREA)ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ,ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΣΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΡΥΘΜΟ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΓΙΑ να ΜΠΟΡΕΣΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ ΡΥΘΜΟ ΩΣΤΕ ΤΑ ΑΚΡΑ ΝΑ ΑΙΜΑΤΟΝΩΝΤΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑΑ( ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ)ΕΠΙΣΗΣ παρε ΜΙΑ ΑΣΠΙΡΙΝΗ (ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ηγειας ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ)πριν την βολτα θα σου φοηθησει γιατι αρεωνει το αιμα και κανει καλυτερη κυκλοφορια.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΑΡΚΕΤΑ.
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ!!!!!!!!

Το μόνο που έχω χρόνο και κάνω καθημερινά το πρωί πριν την δουλειά είναι κάμψεις, κοιλιακούς και τεντώματα χέρια-πόδια. Θα δοκιμάσω την ασπιρίνη την οποία την παίρνω σχεδόν πάντα όταν νιώθω κάπως.
JIMARAS έγραψε:
Άλλαξε την στάση του σώματος στο μηχανάκι
Μην οδηγάς με τα χέρια
Οδηγά με την μέση
Σφίγγεσαι υπερβολικά χώρις λόγο
Αυτά
Αυτό είναι κάτι που δεν προβληματίζει μόνο εμένα και πιστεύω πως ένα μεγάλο ποσοστό στο συγκεκριμένο θέμα είναι το υπερβολικό σφίξιμο χωρίς λόγο.. Φυσικά απαιτεί πιστεύω ; και θέματα τεχνικής κατάρτισης.

Κορυφή
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Moto: goddam
Το άρθρο τα λεει πολυ καλα ( αγγλικα αλλα κατανοητα.)
Η φυσική κατάσταση είναι βασικό να υπάρχει.. κάπως αλλα check απο 3 και κάτω στο άρθρο

https://motocross.transworld.net/featur ... -arm-pump/" onclick="window.open(this.href);return false;

Κορυφή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: 24 Ιαν 2018 
Χωρίς σύνδεση
Number #1
Άβαταρ μέλους

Moto: ΒΕΤΑ 300

Κορυφή
Τελευταίες δημοσιεύσεις πριν από:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος  Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC+02:00

Μέλη σε σύνδεση